Rd Drukuj

Budowanie drugiego bloku 1x2x3.

Teraz trzeba zbudować drugi blok, który będzie 'obudowany' wokół przeciwległego środka. Etap ten jest bardzo przyjemny z paru powodów:

  1. Jeśli pierwszy blok jest na stronie lewej to mamy teraz pod kontrola wszystkie potrzebne klocki oprócz BD. Eliminuje to jakiekolwiek rotacje.
  2. Zbudowanie bloku jest możliwe używając tylko ruchów r,R,U. Pozwala to na kręcenie tylko prawą ręką. Jednak niektóre sekwencje warto skrócić jakimś F/B ;)
  3. Fingershortcuty – tak, są i to bardzo łatwe do wykonania. Zakładając, że trzymamy kostkę lewą ręką, mamy możliwość wykonywania standardowych ruchów jak (RU'), (R'U), a zamiast R można wstawiać r. Do tego możemy lewym skazującym palcem wykonywać ruchy ścianka U.
  4. Śledzenie klocków – dzięki odpowiedniej strategii będziemy cały czas kontrolowali dwa elementy, czyli ilość akceptowalną dla ludzkich możliwości.

 

Budujemy podobnie jak poprzednio, najpierw jedną parę c/e, potem krawędź, potem druga para c/e. Chociaż w praktyce wygląda to nieco inaczej. Budujemy pierwszą parę c/e. Podczas tego szukamy krawędzi dopełniającej tą parę do bloku 1x2x2. Umieszczamy parę w U i jednocześnie orientujemy krawędź. Wtedy jednocześnie umieszczamy parę i krawędź na miejscu szukając klocków następnej pary. Tworzymy ją i wstawiamy na miejsce.

Jak w sposób podstawowy budujemy pierwszą parę? Ustawiamy elementy w taki sposób: róg pary w U, naklejką koloru dolnego wskazuje lewą/prawą stronę. Zwracamy uwagę na kolor wskazujący w górę, krawędź w M-Slice.

Teraz mamy dwie możliwości:

Teraz musimy mieć zlokalizowaną krawędź. Pisałem wcześniej, że wystarczy dobrze zorientowana ... tak, ale teraz ją wstaw na miejsce. To jest bazowa solucja, po paru razach nabierzesz wprawy i będziesz mógł rozpoznawać te ruchy, które będą się wzajemnie znosiły.

Teraz też są dwie możliwości :

Następnie tworzymy ostatnią parę. Jest to bajecznie proste – mamy wolne U i M. Stosujemy technikę tworzenia tak jak pierwszej pary i tak samo ją wstawiamy. Oczywiście stosujemy w odpowiednich miejscach symetrie.